
Warsztaty „Las w słoiku” były dla uczniów kl. IIIa ciekawą i wartościową lekcją przyrody. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie warstwy lasu oraz poznawaliśmy nazwy roślin występujących w środowisku leśnym. Rozmawialiśmy także o tym, jak dbać o zieleń i dlaczego ochrona przyrody jest tak ważna w codziennym życiu.
Każdy uczestnik miał okazję samodzielnie stworzyć własny „las w słoiku”, rozwijając przy tym kreatywność, cierpliwość oraz umiejętność współpracy. Warsztaty były nie tylko świetną zabawą, ale również okazją do nauki poprzez działanie i bezpośredni kontakt z naturą.
Opracowała: K. Górzyńska

































