Herb PolskiLogo szkoły

Dzień Dziecka to bez wątpienia najgłośniejszy, najbardziej kolorowy i wyczekiwany dzień w całym roku szkolnym. W tym roku Dzień Dziecka w szkole podstawowej upłynął pod znakiem sportowych emocji, integracji i gigantycznej dawki dobrego humoru!

 

Świętowanie rozpoczęliśmy z wielkim przytupem punktualnie o godzinie 9:00, kiedy to do sportowej rywalizacji przystąpiły dzieci z klas młodszych:

  • Tor przeszkód pełen niespodzianek: To nie był zwykły bieg! Nauczyciele wykazali się ogromną kreatywnością i co chwilę modyfikowali trasę, dokładając nowe przeszkody. Wszystko po to, aby zabawa sprawiała jak najwięcej frajdy i zaskakiwała najmłodszych uczniów na każdym kroku.
  • Wodna sztafeta: Prawdziwą lawinę śmiechu wywołała konkurencja zręcznościowa polegająca na przenoszeniu w rzędach kubeczka napełnionego wodą. Liczyła się precyzja, czas i  suchy t-shirt, co wcale nie było takie proste!
  • Królewska lina: Na zakończenie tej części nie mogło zabraknąć absolutnego klasyka, czyli przeciągania liny. Emocje sięgały zenitu, a doping kolegów i koleżanek było słychać w całej okolicy.

 

Starsza młodzież w akcji: Hardcorowy „Hero-X” i niezwykła integracja

Po wielkich emocjach klas młodszych, na arenie zmagań zameldowali się uczniowie klas 4–8. Dla nich poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej, a motywem przewodnim stała się rywalizacja w wymagającym turnieju Hero-X.

 

Piękny gest integracji! Pary zawodników zostały dobrane w wyjątkowy sposób – najmłodsi uczniowie startowali ramię w ramię z najstarszymi (razem zostali dobrani w pary). Taki podział przyniósł niesamowite efekty! Starsza młodzież wspaniale opiekowała się i motywowała młodszych kolegów, udowadniając, że w naszej szkole tworzymy jedną, zgraną rodzinę.

 

Niezwykle ciekawym i sprawiedliwym rozwiązaniem okazał się też system sędziowania. Chłopcy z pełnym zaangażowaniem sędziowali pojedynki dziewcząt, a dziewczęta bacznie i sprawiedliwie oceniały zmagania chłopców. Zabawy i uśmiechu było co niemiara!

 

To był dzień pełen pozytywnej energii, sportowego ducha i – co najważniejsze – integracji międzyklasowej. Wspaniałą nagrodą dla wszystkich uczniów były lody i napoje, które przy słonecznej pogodzie zostały spożyte w ciągu kilku chwil. Za te serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców!

 

Drodzy Uczniowie! Zarówno tym młodszym, jak i starszym z Was życzymy, aby dziecięcy uśmiech i radość z drobnych rzeczy towarzyszyły Wam przez cały rok!

Opracował: M. Zalewski

  • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
  • Lepsza Szkoła
  • Program Rządowy Aktywna Tablica
  • Myślę – Rozumiem – Wiem
  • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
  • Rok Szkoły w Ruchu
  • Owoce w szkole
  • Mleko z klasą
  • BezpieczneWakacje.pl
  • Ratujemy i Uczymy Ratować
  • Klub Bezpiecznego Puchatka
  • Dzień Bezpiecznego Internetu
  • Mazowiecki Kurator Oświaty
  • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
  • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
  • Akademia Aquafresh
  • Kubusiowi Przyjaciele Natury
  • Projekt Centres PSK
  • Trzymaj formę
  • Zachowaj trzeźwy umysł
  • Odpowiedzialny Kierowca
  • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
  • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
  • AKTYWNA EDUKACJA
  • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
  • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
  • Program eTwinning
  • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
  • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
  • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej
  • Ogólnopolski program
  • Projekt edokluturalne przedszkole
  • Program profilaktyczny APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ