
8 maja 2026 r. z okazji Dnia Bibliotekarza dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziły bibliotekę szkolną.
Przedszkolaki spotkały się z panem Arturem - bibliotekarzem, który opowiedział im o swojej pracy. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się, jakie są ich rodzaje – bajki, atlasy, encyklopedie czy książki przyrodnicze. Dodatkowo pan bibliotekarz zaprezentował zniszczoną książkę i przypomniał o zasadach dbania o książki. Dzieci miały szansę samodzielnego szukania i wyboru bajeczek z bibliotecznych półek do oglądania i czytania. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowieści i chętnie odpowiadały na pytania. Wizyta była bardzo ciekawa i zachęciła dzieci do częstszego sięgania po książki.
Opracowała: K. Magryta

































