Herb PolskiLogo szkoły

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie
Sala gimnastyczna
Nowoczesne sale lekcyjne
Nowa część naszej szkoły
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Stypendia Wójta za I półrocze w roku szkolnym 2023/2024
Program Laboratoria Przyszłości
Zakodowane przedszkole
Previous Next Play Pause
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie
Sala gimnastyczna Sala gimnastyczna
Nowoczesne sale lekcyjne Nowoczesne sale lekcyjne
Nowa część naszej szkoły Nowa część naszej szkoły
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku Uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku
Stypendia Wójta za I półrocze w roku szkolnym 2023/2024 Stypendia Wójta za I półrocze w roku szkolnym 2023/2024
Program Laboratoria Przyszłości Program Laboratoria Przyszłości
Zakodowane przedszkole Zakodowane przedszkole

We wtorek 21 maja 2024 r. uczniowie klas IV, VI i VII naszej szkoły wraz opiekunami: p.Emilią Jurek, p.Joanną Sielczak oraz p.Januszem Nowakiem mieli okazję uczestniczyć w inspirującej wycieczce do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w ramach projektu „Formy Podstawowe”, który realizowany jest w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym, a koordynatorem tego projektu jest p. Janusz Nowak.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie wystawy „Tygrys w ogrodzie” w muzeum. Wystawa ta zachwyciła nas swoją niezwykłością i kreatywnością. Była to doskonała okazja, aby nasi uczniowie mogli obcować ze sztuką współczesną na żywo. Muzeum zorganizowało również warsztaty, które pozwoliły uczestnikom lepiej zrozumieć prezentowane dzieła oraz rozwijać własne zdolności artystyczne.

Po wizycie w muzeum udaliśmy się do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. Tam uczniowie mieli możliwość poznać codzienne życie osób niewidomych i dowiedzieć się, jak można wspierać osoby z niepełnosprawnością wzrokową. Siostra zakonna z Zakonu Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, która pracuje w ośrodku, zapoznała nas z metodami kształcenia dzieci i młodzieży niewidomej oraz pokazała, jak funkcjonuje ośrodek. Zwiedziliśmy również kaplicę oraz muzeum, gdzie poznaliśmy życie i działalność Róży Czackiej, założycielki ośrodka.

Na zakończenie pełnego wrażeń dnia udaliśmy się na obiad do włoskiej pizzerii, gdzie przywitał nas serdecznie rodowity Włoch. Oprócz wyśmienitej pizzy cieszyliśmy się również gościnną atmosferą i niezwykłą obsługą, co stanowiło doskonałe zwieńczenie naszej wycieczki.

Cała wycieczka była nie tylko okazją do poznania sztuki i historii, ale także cenną lekcją empatii i zrozumienia dla osób z niepełnosprawnością. Dziękujemy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie za zaproszenie i zorganizowanie wspaniałych zajęć oraz Ośrodkowi w Laskach za ciepłe przyjęcie i edukacyjne doświadczenie.

Opracował:

Janusz Nowak

 

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej
 • Ogólnopolski program
 • Projekt edokluturalne przedszkole