Dnia 01 października 2015 r. uczniowie klas II a i II b udali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Głównym celem wyjazdu był udział w lekcji kaligrafii, która okazała się prawdziwą podróżą w czasie. Nasi uczniowie przenieśli się do szkoły z lat 50 - tych XX w. Ubrani w fartuszki, po dźwięku ręcznego dzwonka, zasiedli w drewnianych ławkach i za pomocą pióra ze stalówką, maczanego w atramencie rozpoczęli lekcję pisania. W trakcie pracy poznali nazwy dawnych przyborów: tabliczka z rysikiem, bibularz, pióro gęsie czy kałamarz. Zajęcia zakończono pamiątkowym zdjęciem. Każdy uczestnik otrzymał również imienny dyplom ukończenia lekcji.

Po niezwykłej lekcji udaliśmy się na spacer po malowniczych terenach Skansenu, gdzie podziwialiśmy dziedzictwo Mazowsza Starego. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyła się wieś RZĘDÓWKA z zagrodami, dworek, kuźnia oraz karczma, w której zakupili ciekawe pamiątki.

Wokół ogrody, pola, sady, pasieki oraz zwierzęta pasące się za miedzą, piękna pogoda - to wszystko sprawiło, że wyjazd był niezwykle klimatyczny i bogaty w nową wiedzę.

Opracowała - p. Joanna Sikorska