W styczniu 2015 r Samorządowe Przedszkole im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie przystąpiło do realizacji projektu "Dzieciństwo bez próchnicy" i uczestniczyło w edukacji bezpośredniej Projektu.

Obecnie Nasze Przedszkole zgłosiło się do udziału w konkursie plastycznym "Dzieciństwo bez próchnicy", realizowanego w ramach Projektu „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”, finansowany ze środków SPPW.

Celem tej inicjatywy jest:

• propagowanie prawidłowej higieny jamy ustnej wśród dzieci w wieku przedszkolnym,
  • ograniczenie występowania choroby próchnicowej zębów oraz poprawa stanu zdrowia jamy ustnej wśród dzieci w wieku przedszkolnym,
  • promocja Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, w ramach którego realizowany jest ww. projekt.

Tematem konkursu będzie prawidłowa higiena jamy ustnej i zapobieganie próchnicy zębów wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Będą mogły wziąć w nim udział przedszkola, uczestniczące w edukacji bezpośredniej.

Konkurs potrwa od 01.09.2015 r. do 29.02.2016 r. Łączna wartość nagród dla jednej placówki wyniesie ok. 2 000 PLN.

Na stronie internetowej www. zdrowie.gov.pl oraz na stronie naszego projektu http://zebymalegodziecka.pl/aktualnosci/282/konkurs_plastyczny_dla_przedszkolakow.html zamieszczone są wszystkie niezbędne dokumenty związane z konkursem.

W ramach konkursu plastycznego „Dzieciństwo bez próchnicy” grupa Ekoludki wykonała prace plastyczne, które są załączone w galerii prac. Zapraszamy do obejrzenia.

p. Marzena Rychlińska