W dniu 22 marca 2016 r. w naszej szkole odbyła się UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA, w której wzięli udział: Wójt Gminy Stara Biała p. Sławomir Wawrzyński, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich obecnych, a następnie uczniowie zaprezentowali program słowno – muzyczny, podczas którego przypomnieli zwyczaje i tradycje wielkanocne.

Po części artystycznej nastąpiło rozstrzygnięcie regionalnego konkursu na najpiękniejszą PALMĘ WIELKANOCNĄ, którego organizatorem była p. Edyta Kołodziejska. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Sikorzu, ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej, ze Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach i ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie. Na konkurs dostarczono 93 piękne palmy, a każda z nich była wyjątkowa i niepowtarzalna.

11 marca 2016 r. jury w składzie: przewodnicząca – p. dyrektor Katarzyna Warczachowska, p. Justyna Kordulasińska, p. Edyta Kołodziejska wyłoniło 24 laureatów konkursu.

Zaś 13 marca 2016 r. przy kościele Świętej Trójcy w Sikorzu odbył się kiermasz, podczas którego wszystkie palmy zostały sprzedane. Dzięki ofiarności parafian udało się zebrać 864 zł, pieniądze zostały przekazane na rzecz misji katolickich.

Podczas uroczystości nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez wychowawców świetlicy na „Zwierzątko wielkanocne”. Laureaci otrzymali okolicznościowe dyplomy, nagrody i słodkie niespodzianki, które sprawiły im wiele radości.

Podsumowano również akcję Caritasu JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA, w którą z wielkim zaangażowaniem włączyli się wszyscy uczniowie. Dzięki ich ofiarności i otwartym sercom na potrzeby drugiego człowieka, udało się zebrać aż 911,01 zł. Wygrali uczniowie klasy VI, którzy zebrali 195 zł, co w przeliczeniu na ucznia stanowi 19,50 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział w konkursach i w akcji Caritasu.

Na zakończenie uroczystości Pan Wójt oraz Pani Dyrektor złożyli wszystkim zebranym serdeczne, świąteczne życzenia.

Opracowała - p. Edyta Kołodziejska