Rok szkolny 2012/2013

Dnia 28 czerwca 2013 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wyszynie odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2012/2013.

Dnia 8 czerwca 2013 r. pod hasłem "POSTAW NA RODZINĘ" odbył się w naszej szkole festyn, który zgromadził całe rodziny w celu wspólnego świętowania. Patronat nad imprezą objął Urząd Gminy Stara Biała.

Dnia14 maja 2013 r.w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Europy" zorganizowana przez panią Emilię Stańczak oraz panią Katarzynę Mierzejewską.

"Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości"

Takie hasło było mottem uroczystej akademii dla uczczenia Święta Narodowego Trzeciego Maja i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Dnia 22 kwietnia przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego obchodzili Dzień Ziemi. W tym szczególnie ważnym dniu postanowiono zorganizować „MARSZ EKOLOGICZNY”.

W bieżącym roku szkolnym od drugiego semestru nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej przyjętego przez Radę Ministrów "Owoce w szkole". Polega on na systematycznym dostarczaniu owoców i warzyw uczniom klas I-III.

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym aktywnie włączyła się w realizację programu profilaktycznego organizowanego przez Krakowską Akademię Profilaktyki. Kampania "POSTAW NA RODZINĘ" pomaga realizować działania prorodzinne. Łączy profilaktyczne przesłanie, że wzmacnianie więzi rodzinnych to najlepsza ochrona dzieci i młodzieży przed zagrożeniami, jakie stawia przed nimi otoczenie.

Szkoła Podstawowa w Wyszynie otrzymała CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ PLACÓWKI

26 marca 2013 r. w naszej szkole odbyło się wielkanocne spotkanie całej społeczności szkolno - przedszkolnej. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny pod hasłem: "Wielkanoc, Wielkanoc, wielka radość w sercu".

Wczesną wiosną na polach i łąkach ma miejsce szkodliwe wypalanie wyschniętych traw. Niewiedza oraz bezmyślność w posługiwaniu się ogniem doprowadzają nie tylko do wyniszczenia całych ekosystemów, ale także stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.